×

Irydologia – wykryj choroby z badania tęczówki oka

Co można odczytać z tęczówki oka?

Tęczówka oka jest niczym mapa narządowa. Podobnie jak stopa czy dłoń w medycynie chińskiej, na której znajdują się punkty połączone z poszczególnymi narządami, tak i tęczówka oka zawiera pola projekcyjne wszystkich narządów wewnętrznych. Jeżeli w narządzie lub układzie dzieją się lub zaczynają procesy patologiczne, wówczas pojawiają się subtelne zmiany na tęczówce oka. Widać zarówno stany zapalne jak i procesy degeneracyjne. Można tym sposobem zobaczyć zmiany wskazujące na zaburzenia np:  wątroby, płuc, nerki, oskrzeli, serca, jajników, tarczycy, kręgosłupa, śledziony.

Hipokrates twierdził: „jakie oczy, takie ciało” i zachęcał medyków do zaglądania w oczy pacjentom. Oczy odzwierciedlają przede wszystkim stan zdrowia oraz wrodzone predyspozycje do pewnych dolegliwości. Choroby przebyte w dzieciństwie, operacje, złamania, silne stresy, nerwobóle, nadużywanie alkoholu, a nawet ból zęba – wszystko to pozostawia ślad w tęczówce. Wszelkie zmiany pigmentacji i struktury mogą być sygnałem zakłóceń pracy organów wewnętrznych. Diagnoza z tęczówki jest całkowicie bezbolesna, polega na obserwacji oczu specjalną lampą szczelinową, która powiększa obraz kilkadziesiąt razy i rozjaśnia tęczówkę. Cienie, plamki, kreski, zmiany zabarwienia często sygnalizują schorzenie, zanim jeszcze wystąpią fizyczne objawy. Lokalizuje się je za pomocą specjalnej mapy tęczówki (rysunek wyżej).

Korzyści płynące z badania irydologicznego:

 • badanie oka jest całkowicie bezinwazyjne i nie ma szkodliwego wpływu na organizm. Polega na oglądaniu tęczówki przy użyciu lampy szczelinowej
 • analiza pozwala na określenie zaburzonych narządów wewnętrznych i ich układów
 • dzięki zmianom, które pojawiają się w oku, można natychmiast zareagować na występujący stan chorobowy. Okazuj się to bardzo przydatne w profilaktyce.
 • dzięki wnikliwej analizie da się precyzyjnie zastosować indywidualną terapię i nie dopuścić do poważniejszych problemów zdrowotnych
 • określa stan układu immunologicznego
 • określa stan układu nerwowego oraz oddziaływanie stresu na narządy wewnętrzne
 • pozwala na wykrycie odziedziczonych skłonności do określonych schorzeń
 • ocenia stopień zatoksycznienia organizmu szkodliwymi wpływami środowiska zewnętrznego i produktami przemiany materii
 • pozwala na ustalenie indywidualnego dla danej osoby sposobu jedzenia i określenie wskazań dotyczących trybu jej życia
 • pozwala na zastosowanie skutecznej profilaktyki
 • pozwala na dobranie odpowiednich terapii naturalnych

Irydologia jest niezwykłą metodą, pomocną w wielu chorobach. Choroby przewlekłe często okazują się trudne do wyleczenia, ponieważ nie zna się i nie leczy ich przyczyny. Dzięki irydologii, a także badaniu biorezonansem i badaniu kropli krwi, można odkryć, co leży u źródła choroby i na podstawie tego podjąć odpowiednie działania.

W Alergikusie stosujemy kilka komplementarnych metod diagnostycznych dzięki temu kompleksowo podchodzimy do choroby. irydologią określamy stan narządów wewnętrznych, stan układu nerwowego i immunologicznego, predyspozycje genetyczne, konstytucję organizmu i stan sił witalnych. Ocenimy także zmiany ogólnoustrojowe takie jak skłonności do alergii, zakwaszenia, nadmiaru kwasu moczowego, miażdżycy. Pozostała diagnostyka w tym popularne wśród Naszych Pacjentów badanie KTT pozwala na określenie czynników alergicznych  (pokarmowych, wziewnych, konserwantów, pleśni i grzybów), pasożytów, toksyn oraz metali ciężkich. Badanie kropli krwi w ciemnym polu widzenia jest wizualną diagnostyką pozwalającą określić stan krwinek.  Analiza pierwiastkowa w szczególności pomocna przy ocenie niedoborów spowodowanych  czynnikami zapalnymi.