menu: o metodzie | rejestracja | odzież lecznicza | rzuć palenie | hyperergia | program pacjent |

Efekty mówią same za siebie

Nasz pacjent Stanisław - 3 miesiące

 

Rozpoznanie w 3 miesiącu życia to Atopowe Zapalenie Skóry. Zalecenia pediatryczne to modyfikowane mleko, a dermatologiczne i alergologiczne to sterydy oraz wszelkiego rodzaju maści cholesterolowe oraz co najgorsza sterydowe.

Egzema na całym ciele  oraz alergiczny stolec.

Po poddaniu się diagnozie stwierdzono ostrą alergię i nadwrażliwość. Potwierdziła to zarówno diagnostyka na nowoczesnym aparacie jak i badanie krwi w ciemnym polu widzenia.

Wrodzona alergia na białko mleka krowiego (obcogatunkowe białko).

Pacjent źle reagował na mleko matki oraz wszelkiego rodzaju podstawowe mleka modyfikowane.

Dodatkowo uczulony był na roztocza oraz plastiki i barwniki występujące w  zabawkach.

 

Pacjent został poddany terapii odczulającej SIT.

Leczenie wspomagano homeopatią.

Po około 6 tygodniach ustąpiły wszystkie objawy alergiczne.

Stanisław rozwija się doskonale !

 

Nasz pacjent Adam - 39 lat (problemy z glutenem)

Pierwszym objawem nietolerowania glutenu były bóle brzucha oraz głowy. Następnie pojawiła się niewielka zmiana skórna na nodze. Pan Adam udał się do lekarza pierwszego kontaktu, który wypisał maść sterydową. Po tygodniu zmiana znikła. Niestety po kilkunastu dniach zmiana znowu pojawiła się na nodze oraz pojawiły się pierwsze zmiany na rękach. Po dwóch miesiącach zmiany na rękach pogorszyły się do tego stopnia, iż rozsiały się na całą rękę, były swędzące oraz bardzo czerwone. Maść już nie działała. Kolega z pracy skierował Pana Adama do poradni Alergikus gdzie metodą STI zdiagnozowano alergię na gluten. Po wykonaniu testu alergicznego oraz odstawieniu glutenu (ścisła dieta bezglutenowa) w tym samym dniu bule brzucha ustąpiły. Ku zdziwieniu Pana Adama na następny dzień zmiany zaczęły zmniejszać się. Po zastosowaniu odczulania alergenu (jego wygaszaniu metodą STI) za kilka dni zmiany skórne praktycznie ustąpiły, a skóra wyglądała wręcz idealnie. Pan Adam dalej stosuje 21 dniową karencję od alergenu. Po tym czasie stopniowo rozpocznie jego wprowadzanie tak aby na nowo przyzwyczaić swój organizm do tolerancji alergenu glutenu.